3 základní vlastnosti úspěšného podnikatele

Komerční články

3 základní vlastnosti úspěšného podnikateleNěkdo pohlíží na podnikání jako na možnost, jak se vyhnout zaměstnaneckému poměru. Na možnost, jak být vlastním pánem a zorganizovat si čas podle potřeby. Jenomže co když máte mnohem vyšší cíle a ve skrytu duše toužíte, aby se vaše značka stala synonymem pro kvalitu, ne-li lídra v oboru? Cesta k úspěchu bývá trnitá, na jejím konci však čekají sladké plody usilovné práce. Následující doporučení z vás sice milionáře neudělají, ale výrazně zvýší šanci, že se jím brzy stanete.


Nastavte si správný mindset

V prvé řadě přijměte fakt, že podnikání není jako zaměstnání. Vaše pracovní doba nebude mít konec a v prvních měsících nevypnete ani o víkendu. Počítejte s mnoha nečekanými překážkami, protože ty k byznysu zkrátka patří. Bedlivě sledujte dění na trhu, mějte záložní plán a současně zůstaňte pozitivní. Jedině tak položíte stabilní základy prosperující firmy, která se nepoloží při prvním problému.

Udržujte v pořádku administrativu

Není nic horšího než chaos ve fakturách a dalších důležitých dokumentech. Pamatujte, že nepořádek v účetnictví a souvisejících agendách je začátek konce. Raději si hned ze startu pořiďte kvalitní účetní program. Anebo vše nechte na spolehlivé účetní.

Automatizujte, optimalizujte, delegujte

Mnozí podnikatelé mají na začátku tolik elánu, že chtějí řídit společnost bez pomoci ostatních. Úkoly nechtějí delegovat, protože se bojí, aby zaměstnanci nechybovali. A zbytečně investují energii do věcí, které by za ně mohl udělat někdo jiný. V tomto směru jsou nenahraditelnými pomocníky sofistikované podnikové informační systémy. Umožňují automatizaci a optimalizaci rutinních procesů, čímž šetří čas i náklady.

 

Nezapomeňte, že uspět můžete i v oboru, který není nejlukrativnější. Mnohem důležitější je dělat něco, čemu rozumíte a co vás naplňuje. Jinak u podnikání dlouho nevydržíte a sen o růžové budoucnosti se nadobro rozplyne.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Fotovoltaika na klíč

Dotace přijde cca za 1 měsíc od datumu, kdy jste zkolaudovali Váš dům.

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.1.2021 11:52

Fotovoltaika na klíč

Dobrý den, chci se zeptat, Na rozestavěný dům mě namontovali FVE elektrárnu. Kdy mě přijde dotace z Nová zelená úsporám?

Zaslal/a: Milan-Holan  •  Čas: 4.1.2021 11:51

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11