Co si počít, když se do notebooku dostane voda? Víme to!

Komerční články

Co si počít, když se do notebooku dostane voda? Víme to!Že voda elektronice nesvědčí, je stará známá věc. Ale co byste měli udělat v momentě, kdy se dostane do vašeho notebooku? V prvé řadě se připravte na nejhorší – počítač to nemusí přežít. A v řadě druhé dodržte následující pravidla, čímž laptopu výrazně zvýšíte šanci na záchranu. Informace nám poskytli odborníci ze servisního střediska ABAX.


Přístroj okamžitě vypněte a odpojte ze sítě

V momentě, kdy zjistíte, že se do notebooku dostala voda nebo jiná tekutina, na nic nečekejte a zařízení okamžitě vypněte a odpojte od zdroje energie. Poté vyjměte akumulátor. Není-li to možné, počítač vypněte a otočte tak, aby z něj kapalina co nejrychleji odtekla.

V případě, že je notebook pod napětím, může voda způsobit zkratování některých komponentů. S trochou štěstí se odporoučí pouze zdroj, v horším případě také základní deska. Menší množství vody pravděpodobně zkrat nezpůsobí vůbec, ale v důsledku procházejícího elektrického proudu dojde k oxidaci na spojích a konektorech.

 

Záchrana vašeho notebooku 

 

Přečtěte si také: Jaké jsou nejčastější závady notebooků?

Usušit ano, rozebrat a čistit nikoliv

Notebook jste vypnuli a odřízli od zdroje energie. Co teď? Měli byste ho vysušit, a to tak, že tekutinu z klávesnice a přístupných míst odstraníte savým hadříkem. Většího množství vody se zbavíte tak, že notebook otočíte a necháte ji odtéct.

Technici z pobočky servis notebooků Lenovo upozorňují, že neodborné rozebrání může vést k větším škodám. Jejich kolegové z divize HP servis podotýkají, že vhodné není ani vysoušení fénem, protože vysoká teplota může poškodit některé komponenty. Chcete-li proces sušení přeci jen urychlit, použijte ventilátor.

 

Jak postupovat při záchraně notebooku 

V servisu váš notebook možná zachrání

Dotázaný personál z pobočky HP servis České Budějovice uvedl, že šance na záchranu notebooku jde ruku v ruce s tím, za jak dlouho se do servisu dostane. Rozhodnete-li se pro některou z poboček ABAXu, technici vám před případnou opravou sdělí, do jaké míry je notebook poškozený a zda se oprava vyplatí.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Reklama

Nejnovější komentáře

Fotovoltaika na klíč

Dotace přijde cca za 1 měsíc od datumu, kdy jste zkolaudovali Váš dům.

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.1.2021 11:52

Fotovoltaika na klíč

Dobrý den, chci se zeptat, Na rozestavěný dům mě namontovali FVE elektrárnu. Kdy mě přijde dotace z Nová zelená úsporám?

Zaslal/a: Milan-Holan  •  Čas: 4.1.2021 11:51

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

4 Johnnie, pošlete mi na Vás kontakt na info@worko.cz nebo tel. 702076363, díky H.

Zaslal/a: Honza  •  Čas: 23.2.2017 9:11

Jak se stát dodavatelem do obchodních řetězců

Byl jsem 8 let dodavatelem 2 řetězců a to nejen v ČR. To co tady uvádíte jsou naprosté bludy. Řetězec potřebuje, aby dodávky zboží fungovaly a pokud možno bez problémů, protože jinak nemá co prodávat. Podmínky jsou striktní, ale rozhodně férové. Protože...

Zaslal/a: Johnnie  •  Čas: 23.1.2017 19:08

Dívky měly zazpívat koledu Tichá noc

Koukal jsem na celé video a fakt jsem na to nepřišel

Zaslal/a: Tkim  •  Čas: 4.12.2016 15:11